Masaże

Masaże

masaze_1170x448

Rejestracja Agnieszka Bednarek668 706 117

Gabinet Rehabilitacji Aktywnej w Koszalinie oferuje następujące masaże:

Masaż klasyczny – to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

ax7_9460

Masaż limfatyczny – polega na udrożnieniu przepływu chłonki przez układ limfatyczny. Za pomocą drenażu przepycha zalegającą chłonkę w stronę węzłów chłonnych. Jest skutecznym sposobem leczenia obrzęku. Większość chorób narządów wewnętrznych wynika z zaburzenia krążenia limfy. Masaż ma na celu przywrócenie sprawności układu limfatycznego, przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych. Zabieg wykonywany jest bezboleśnie za pomocą technik: głaskania, rozcierania i ugniatania. Siła nacisku musi być odpowiednio rozłożona, wypychając limfę we właściwym kierunku. Masaż powinien być wykonywany z minimalnym naciskiem, aby nie przyczynić się do wzrostu temperatury ciała: dokładnie, łagodnie, płynnie. Prędkość masażu jest bardzo mała, 5-10 ruchów na minutę. Zabieg ma na celu niwelowanie obrzęków, wysięków, stanów zapalnych, pobudzenie krążenia krwi i limfy, odżywia, poprawia pracę organów, zapobiega niewydolności krążenia obwodowego. Skóra jest bardziej jędrna, elastyczna, poprawia się przemiana materii. Zabieg pomaga także przy likwidowaniu czynników odpowiadających za powstanie cellulitu, przyśpiesza spalenie tkanki tłuszczowej, usuwa toksyny z organizmu, zwiększa odporność organizmu. Działa również odprężająco, uspokajająco.

Masaż tajski stóp – masaż stóp, określany także mianem refleksjoterapii, wywodzi się z Chin, gdzie stosowany był już 5000 lat temu. Masowane są głównie stopy – w trakcie masażu dokładnie rozmasowane zostają palce stóp, śródstopie, pięty. Aby zintensyfikować działanie, używane są patyczki bambusowe, precyzyjnie śledzące mapę punktów do rozmasowania na stopach.Masaż ten pobudza nasz organizm do samoleczenia i oczyszczania z toksyn. Poprawia przepływ energii w całym organizmie.

Masaż bańką chińską – jest coraz bardziej popularną metodą walki z cellulitem. Wykonywanie masażu tą metodą pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Zastosowanie bańki chińskiej jako narzędzia do walki z cellulitem umożliwia poprawę ukrwienia skóry, redukcję tkanki tłuszczowej oraz poprawy elastyczności skóry. Masażysta skupia się przede wszystkim na udach i pośladkach w trakcie wykonywania masażu bańką chińską. To te rejony kobiecego ciała są bardzo narażone na gromadzenie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a w efekcie powstawanie skórki pomarańczowej. Dobrze wykonany masaż pozwala się wyciszyć i zrelaksować, przez co zmniejsza odczuwany stres. Masaż bańką chińską jest bardzo intensywny, dlatego nie jest on wskazany osobom, które mają zaburzenia krzepliwości krwi. Także kobiety w trakcie menstruacji powinny zaniechać tego rodzaju kuracji. Ciąża również jest przeciwwskazaniem do wykonywania masażu bańką chińską. Poważne choroby (nowotwory, gruźlica, przewlekłe stany zapalne) także są przeciwwskazaniami do stosowania tego rodzaju masażu.

Czym jest Facemodeling?
Facemodeling Academy to autorski, w pełni naturalny i holistyczny program modelowania i odmładzania twarzy.
Na sukces i skuteczność tej metody składa się szereg unikalnych technik, takich jak: mioplastyka, akupresura, kinesiotaping estetyczny oraz masaż interplastyczny (stosowany wewnątrz naszej twarzy- tak zwany „transbukalny”). Dzięki innowacyjnemu zastosowaniu tych wyjątkowych technik, w jednej sesji zabiegowej możemy osiągnąć długotrwały efekt biologicznego odmłodzenia naszej twarzy nawet o kilkalat.
Facemodeling działa na najgłębszych strukturach naszych tkanek i mięśni, co pozwala na uzyskanie widocznych efektów już po pierwszym zabiegu.
Czas trwania zabiegu to około 110 minut.

Cennik

Rodzaj masażuCenaCzas trwania (min)
Masaż klasyczny całego ciała110 zł55
Masaż relaksacyjny całego ciała na ciepłym oleju110 zł55
Masaż leczniczy60 zł30
Masaż klasyczny częściowy60 zł30
Masaż klasyczny twarzy60 zł25
Masaż limfatyczny kończyn górnych60 zł30
Masaż limfatyczny kończyn dolnych60 zł30
Masaż limfatyczny twarzy60 zł25
Masaż tajski stóp60 zł30
Masaż bańką chińską60 zł30
Masaż twarzy - Japoński lifting Kobido180 zł90
Osteopatia estetyczna twarzy 180 zł90
Pakiet masaży leczniczych - 5 270 zł
Pakiet masaży całego ciała - 5 masaży510 zł